x تبلیغات
بیماری های نشیمنگاهی را به ما بسپارید!

8 علت ترشحات مقعدی و راه درمان ترشح از مقعد + عکس عفونت مقعد

 یکی از مشکلات شایع مقعدی، ترشحات مقعدی است که میتواند در نتیجه ی شرایط مختلفی از جمله بیماریهای گوارشی و مقاربتی ایجاد شود. در ادامه این بحث می خواهیم به بررسی علت ترشحات مقعدی و روشهای درمان آن بپردازیم:

ترشحات مقعدی چیست؟

منظور از ترشحات رکتال هر ماده ای غیر از مدفوع است که از راست روده خارج می شود. به عنوان مثال ، ممکن است فردی همراه مدفوع یا در لباس زیر متوجه ترشح راست روده به شکل مخاط، چرک یا خون شود.

همچنین ممکن است فرد احساس نیاز به دفع مدفوع داشته باشد، و به جای آن مقداری ترشحات مخاطی خارج شود.

علت ترشحات مقعد چیست؟

دلایل مختلفی برای بروز این شرایط وجود دارد، و پیدا کردن علت دقیق نیاز به بررسی های دقیق پزشکی دارد. اغلب شرایط زیر می تواند منجر به ترشح راست روده یا مقعد شود:

بواسیر یا هموروئید

بیماری بواسیر یا هموروئید

بواسیر، که به عنوان هموروئید نیز شناخته می شود. به متورم شدن وریدهای مقعد در داخل راست روده و خارج از آن گفته میشود. بواسیر خارجی در زیر پوست اطراف مقعد ایجاد می شود، در حالی که بواسیر داخلی در داخل بافت پوشاننده راست روده ایجاد میشود

بواسیر می تواند منجر به خونریزی و ترشح از راست روده شود. برخی دیگر از علائم رایج بواسیر عبارتند از:

 • خارش مقعدی
 • درد در ناحیه مقعد
 • برآمدگی یا تورم در ناحیه مقعد
 • احساس سوزش در مقعد
 • مدفوع خونی با یا بدون درد

بواسیر از علت های نسبتاً شایع ترشحات رکتوم است. بر اساس گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی هموروئید تقریباً 70 درصد از جمعیت جهان را درگیر کرده است و بیشتر در افراد بالای 50 سال مشاهده میشود.

 

بیماری التهابی روده

بیماری التهابی روده (IBD) به گروهی از بیماریها اشاره دارد که باعث التهاب مزمن دستگاه گوارش (GI) می شود.شایع ترین انواع IBD شامل بیماری کرون و کولیت اولسروز است.

بیماری کرون می تواند هر قسمتی از دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، بیشتر اوقات کرون در روده کوچک و کولیت اولسراتیو منجر به التهاب در راست روده می شود که می تواند به روده بزرگ نیز گسترش یابد.

علت دقیق IBD ناشناخته است، اما محققان بر این باورند، بیماریهای التهابی می تواند با یکی از موارد زیر در ارتباط باشد:

 • اختلالات خود ایمنی بدن
 • ژنتیک
 •  رژیم غذایی پرچرب
 • استرس شدید یا مداوم  
 • داروهای خاص مانند آنتی بیوتیک ها، قرص های ضد بارداری و داروهای ضد التهابی

علائم شایع IBD شامل اسهال، درد شکم و مدفوع حاوی خون، چرک یا مخاط است.

 

IBD به خودی خود باعث ترشح رکتوم نمی شود، اما می تواند منجر به ایجاد فیستول و آبسه در نزدیک راست روده شود که اغلب باعث ترشح می شود.

آبسه مقعدی

آبسه مقعدی به تجمع عفونی و زیر پوست و بافت پر از چرک است. آبسه های مقعدی معمولاً در داخل غدد روده ایجاد می شوند.

علائم آبسه مقعدی عبارتند از:

 • ترشح یا خونریزی مقعدی
 • تورم، درد یا حساسیت به لمس پوست در ناحیه مقعد
 • یبوست
 • خستگی

عفونت آبسه درمان نشده، ممکن است به بافت اطراف سرایت کند و در مواردی یک مجرا بین آبسه آلوده و پوست ایجاد میشود که به عنوان فیستول مقعدی شناخته میشود.

فیستول مقعد

فیستول

فیستول مقعد مجرایی غیر طبیعی است که مابین روده و پوست اطراف مقعد ایجاد میشود و عفونت و آلودگی های داخل روده را به سطح پوست منتقل می کند.

علائم فیستول مقعدی عبارتند از:

 • درد شدید مقعد
 • ، به ویژه در حرکات روده
 • خونریزی یا ترشح راست روده
 • تب
 • خستگی

برای مشاهده عکس عفونت مقعد در سایت کلینیک عابدیان به اینجا مراجعه کنید.

 

درمان بواسیر در زنان چیست + علتها و علائم هموروئید زنان

 بیماری بواسیر در زنان شایعتر از مردان است. علت این شیوع بیشتر را می توان با وضعیت فیزیولوژی متفاوت زنان و نیز چالش هایی که آنها را در طول زندگی در معرض آسیب های مختلفی قرار میدهد، مرتبط دانست. بر طبق آمار حداقل از هر 4 زن 3 زن به هموروئید مبتلا هستند. بیشتر زنان مبتلا به این بیماری در سنین 35 تا 65 قرار دارند.

بیماری بواسیر در زنان چیست؟

بیماری بواسیر چیست؟ بواسیر ( هموروئید) به طور کلی به متورم شدن یا گشاد شدن دیواره سیاهرگ ها در کانال مقعد و یا خارج از آن گفته میشود.هموروئید پرولاپس شبیه توده های قرمز متورم یا برجستگی هایی است که از مقعد خارج می شوند.

اگر سیاهرگ آسیب دیده داخل کانال مقعد باشد، بواسیر داخلی و اکر سیاهرگ آسیب دیده خارج از کانال مقعد باشد، بواسیر خارجی است. این بیماری با درد شدید، خونریزی، خارش، بیرون زدن زائده های گوشتی از مقعد و متورم و ملتهب شدن مقعد مشخص میشود.

درمان بواسیر در زنان

برای درمان قطعی هموروئید می بایست زائده ایجاد شده طی جراحی از مقعد خارج شود، زیرا که امکان برطرف کردن آن با دارو وجود ندارد. اما اگر بابت عوارض جراحی نگران هستید، امروزه روش جدید تر و البته موثرتری به نام درمان با لیزر وجود دارد که هیچ یک از عوارض عمل جراحی را نداشته و سریع و سرپایی انجام میشود.

 

اگر در دوران بارداری به سر می برید، بهتر است با روش هایی از جمله مصرف فیبر بیشتر و ورزش از یبوست جلوگیری کرده و تا زایمان علائم خود را کنترل کنید. پس از این دوران می توان از روشهای جراحی و لیزر برای درمان قطعی بیماری استفاده نمود.

 

درمان بواسیر با لیزر روش قطعی است که در کمتر از نیم ساعت و بدون درد یا خونریزی انجام میشود و زنان باردار نیز می توانند از این روش برای رهایی از این بیماری استفاده کنند.

بسیاری از زنان به دلیل هایی مثل خجالت و ترس در مراجعه به پزشک تعلل می کنند. خوب است ابتلا به بواسیر آمار بسیار بالایی را به خود اختصاص داده و تقریبا از هر 4 نفر 3 نفر در طول زندگی به این بیماری مبتلا میشوند.

 

درمان های خانگی و دارویی نمی توانند بیماری را به طور کامل برطرف کنند، اما انجام راهکارهای زیر می تواند به شما در کنترل علائم بواسیر قبل از مراجعه به پزشک کمک کنند:

 

مصرف فیبر : مصرف حداقل 30 گرم فیبر به همه توصیه میشود. فیبر از یبوست جلوگیری میکند. برای این منظور حتما در طول روز از انواع میوه ها، سبزیجات و غلات استفاده نمایید.

نوشیدن آب : نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در طول روز می تواند از یبوست جلوگیری کند.

پماد آنتی هموروئید : این پماد درمان قطعی هموروئید نیست اما می تواند درد، سوزش، خارش و تورم را تسکین دهد. مصرف این پماد برای زنان باردار فقط با مجوز پزشک امکان پذیر است. همچنین آنتی هموروئید را فقط برای 2 هفته مصرف کنید. بعد از این مدت مصرف پماد را قطع کرده و با پزشک در مورد روش درمان قطعی مشورت کنید.

آلوئه ورا : آلوئه ورا یک گیاه طبیعی است که ژل آن می تواند در رفع علائم بواسیر مثل خارش و سوزش موثر باشد. برای نتیجه گیری چندین مرتبه در روز از این گیاه استفاده کنید.

کمپرس سرد : قرار دادن کمپرس سرد روی مقعد می تواند به تسکین درد شما کمک کند. از قرار دادن مستیقم یخ ها روی مقعد پرهیز کنید.

نشستن در آب گرم : نشستن در آب گرم می تواند درد مقعد را فورا تسکین دهد. برای این منظور یک وان را از آب گرم پرکنید و برای 30 دقیقه در آن بنشینید.

لباسهای گشاد : در این دوران بهتر است از لباسهای گشاد و پنبه ای استفاده نمایید. این کار در تسکین بیماری هم موثر است.

دلایل و علت بواسیر در زنان چیست؟

زنان به دلیل وضعیت فیزیولوژیک و نیز آسیب هایی که در طول زندگی متحمل میشوند، بیشتر از مردان در معرض بیماری هموروئید هستند. از جمله مهمترین علل ابتلای زنان به این بیماری میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

بارداری

بواسیر در بارداری از شایع ترین بیماری هایی است که در این دوران ایجاد میشود. از آنجایی که بارداری می تواند تعادل هورمون های بدن را بر هم زند و وضعیت فیزیکی بدن را نیز تحت تاثیر قرار دهد، پس بروز بواسیر دور از انتظار نیست.

 

از طرفی عده ای از زنان تصور می کنند در این دوران باید تمام طول روز بنشینند و هیچ حرکتی ندارند که خب این مورد نیز می تواند مزید بر علت شود.

 

بیشتر بخوانید : بواسیر در بارداری علت، درمان و راه پیشگیری

 

تماس با کلینیک

برای ارتباط با مشاوران و رزرو نوبت ویزیت با این شماره تماس بگیرید.

 

2186084961

ترشح هورمون ها

هورمون ها پیام رسان های شیمیایی در بدن هستند که عملکرد اندام ها و سلول ها را کنترل می کنند. بنابراین هر تغییری در آنها می تواند عملکرد سلولهای بدن را تغییر دهد. زنان بیشتر از مردان در معرض تغییرات هورمونی قرار می گیرند، این تغییرات در دوران قبل از قاعدگی، بارداری‌ یا طی دوران یائسگی می تواند تاثیرات مختلفی بر بدن داشته باشد. یکی از این تاثیرات یبوست است.

 

یبوست رابطه ای مستقیم با بواسیر دارد. یبوست به شرایطی گفته میشود که فرد برای دفع مدفوع نیاز به اعمال فشار بسیار زیادی داشته و یا مدفوع خشک به سختی از کانال مقعد عبور کند. این شرایط میتواند مقعد را تحت فشار قرار داده و عامل بواسیر در زنان شود.

 

رابطه مقعدی

رابطه مقعدی علت بواسیر در زنان

رابطه مقعدی نوعی رابطه جنسی است که از مقعد به عنوان عضو جنسی زنانه استفاده میشود. از طرفی مقعد دارای دو عضله است که یکی بدون اراده و دیگری با ارائه شخص باز و بسته میشود، یعنی خود شخص میتواند کنترل دفع را بر عهده داشته باشد. وارد شدن آلت مردانه و یا هر شی دیگری به این عضله علاوه بر احساس درد می تواند به عصب های آن آسیب وارد کرده و عضله را تحت فشار قرار دهد. با تکرار این شرایط شخص دچار هموروئید و یا حتی بی اختیاری در کنترل گاز روده و مدفوع میشود.

 

بیشتر بخوانید : چه زمانی رابطه مقعدی باعث ایجاد بواسیر میشود؟

 

زایمان طبیعی

زایمان به خصوص زایمان طبیعی یا سخت میتواند فشار بسیار زیادی را به ناحیه مقعدی تحمیل کند. از طرفی تغییرات هورمون ها و تغذیه بعد از زایمان می توانند خطر ایجاد هموروئید را تا چند برابر افزایش دهند.

 

بیشتر بخوانید : علت بواسیر (هموروئید) بعد از زایمان طبیعی چیست؟

 

از دگیر علل ابتلای زنان به این بیماری

7 علت رشته ای و باریک شدن مدفوع + راه های درمان

 این اختلال اگر دائمی نباشد، مشکلی محسوب نمیشود. اما به اگر به طور مداوم دچار این اختلال هستید، یعنی یک مشکل جدی برای سلامتی ایجاد شده است. در ادامه این مبحث به بررسی بیماریهایی که باعث باریک شدن مدفوع می شوند، می پردازیم: 

 
بواسیر یا هموروئید
بواسیر
بواسیر شایع ترین بیماری نشیمنگاهی است، بواسیر به متورم شدن یا گشاد شدن دیواره سیاهرگ های داخل یا خارج از مقعد گفته میشود. این بیماری در اثر اعمال فشار به مقعد در طی یبوست، بارداری، زایمان، رابطه جنسی مقعدی و … ایجاد میشود و باعث میشود، زائده ای خوش خیم و گوشتی داخل کانال مقعد را بپوشاند.
 
یکی از نشانه های این بیماری باریک شدن مدفوع، از دیگر نشانه های این بیماری می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
 
درد
خونریزی
خارش و سوزش
بیرون زدن زائده از مقعد
ترشحات
برای درمان این بیماری باید از پزشک متخصص جراح کمک بگیرید. تنها راه قطعی درمان این بیماری جراحی (با لیزر یا به روش سنتی) است. در کنار روشهای پزشکی رعایت این نکات نیز می تواند در درمان این بیماری موثر باشد.
 
مصرف فیر تا 35 گرم در روز
ورزش
نوشیدن آب
نشستن در آب گرم
بیشتر بخوانید : بواسیر چیست؟علت، علائم و تشخیص هموروئید مقعد 
 
مشاوره با پزشک در واتساپ
بیماران می توانند جهت مشاوره رایگان و پرسش سوالات به این شماره در واتساپ پیام دهند.
 
۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴
یبوست
یبوست یکی از شایع ترین مشکلات گوارشی است. بیماری یبوست زمانی ایجاد شده است که کمتر از 3 بار در هفته دفع مدفوع داشته باشید.
 
 یبوست علائمی مختلفی دارد، یکی از این علائم باریک شدن مدفوع است. از دیگر علائم این بیماری می توانیم به دفع مدفوع سفت، خشک که دفع آن دشوار است، اشاره کنیم.
 
 یبوست معمولاً به دلیل کمبود فیبر در رژیم غذایی یا ورزش نکردن کافی ایجاد می شود. دلایل دیگر شامل بارداری، مسافرت، استفاده از برخی داروها و تغییر در سطح هورمون ها است. 
 
 اگر یبوست علت مدفوع باریک شما باشد، ممکن است علائم زیر را نیز داشته باشید:
 
گرفتگی یا درد شکم
نفخ یا گاز
کمبود انرژی
کم اشتهایی
دفع مدفوع با فشار
احساس مداوم نیاز به دفع
با رعایت نکات زیر می توانید یبوست را درمان کنید :
 
افزودن فیبر به رژیم غذایی حداقل 25 گرم در روز  
قرار دادن غلات کامل، میوه های تازه و سبزیجات در رژیم غذایی
ورزش و فعالیت بدنی 
نوشیدن آب و مایعات  
ممکن است، تصور کنید ساده ترین راه درمان یبوست، مصرف ملین بدون نسخه است. اما اگر در مصرف ملین ها زیاده روی کنید، ممکن است تاثیرات عکس داشته و وضعیت یبوست را تشدید کند. قبل از مصرف هرگونه ملین با پزشک خود مشورت کنید.
 
بیشتر بخوانید : یبوست علت و روشهای درمان خانگی و دارویی
 
رزورو نوبت ویزیت
برای مشاوره و رزرو نویت ویزیت تماس بگیرید.
 
2186084961
تنگی مقعد
از دیگر علت های باریک شدن مدفوع می توانیم به تنگی مجرای مقعد اشاره کنیم. تنگی مقعد علت های زیادی دارد، معمولاً بافت اسکار یا زائده اضافه داخل مقعد را پوشانده و همین امر موجب میشود، مدفوع باریک تر از حالت معمول شود.
 
این بیماری معمولاً با علائم زیر همراه است:
 
یبوست
نفخ
درد
خونریزی مقعدی
برای درمان تنگی مقعد باید، با پزشک مشورت کنید، این بیماری از طریق جراحی درمان میشود.
 
بیشتر بخوانید : درمان تنگی مقعد چیست؟ علت ها و علائم
 
سندرم روده تحریک پذیر
تغییر در شکل یا اندازه مدفوع می تواند نشانه سندرم روده تحریک پذیر (IBS) باشد. مدفوع ممکن است کوچکتر یا باریک تر از حالت طبیعی به نظر برسد. 
 
اگر سندرم روده تحریک پذیر علت باریک شدن مدفوع باشد، ممکن است علائم دیگری نیز داشته باشید:
 
یبوست
گاز
نفخ
ترشحات مخاطی همراه مدفوع 
نیاز مداوم به دفع مدفوع
گرفتگی شکم بعد از دفع مدفوع 
برای مدیریت IBS ، فیبر بیشتری در رژیم غذایی خود قرار دهید. فیبر محلول در غذاهایی مانند سیب تازه، پرتقال و لوبیا می تواند یبوست و اسهال را درمان کند. فیبر نامحلول در غذاهایی مانند غلات کامل یافت میشود و می تواند مدفوع شما را حجیم کرده و به این ترتیب دفع  راحت تری داشته باشید.
 
استرس ممکن است باعث بروز IBS شود ، بنابراین سعی کنید، با انجام ورزش استرس خود را مدیریت کنید .
 
عفونت های انگلی روده
انگل هایی مانند کرم های کوچک می توانند وارد روده شوند و باعث باریک شدن مدفوع، اسهال و یبوست شوند.
 
 به این حشرات کرم گرد نیز می گویند. آنها در خاک زندگی می کنند و می توانند از طریق خوراکی ها وارد بدن شده و در روده زندگی کنند.
 
کرم های گرد بیشتر در مناطق گرم و مرطوب جهان، کشورهای توسعه نیافته و مکان هایی که از نظر بهداشتی ضعیف هستند شایع تر است.
 
اگر علت باریک شدن مدفوع  کرم گرد باشند، ممکن است علائم دیگری نیز داشته باشید:
 
تب
تنگی نفس
سرفه یا خس خس سینه
شکم درد
حالت تهوع
استفراغ
مشاهده کرم در مدفوع
اگر کرم ها به مدت طولانی به روده بچسبند، می توانند باعث انسداد روده شوند. علائم انسداد عبارتند از: درد شدید شکم و استفراغ. اگر این علائم را دارید ، بلافاصله از پزشک کمک بگیرید.
 
پزشک ممکن است داروی آلبندازول را برای از بین بردن کرم های گرد و تخمک های آنها تجویز کند.
 
سرطان روده بزرگ
از علت های کمتر شایع باریک شدن مدفوع، سرطان روده بزرگ است. این بیماری باعث میشود، توده ای در روده ایجاد شود و در نتیجه ی آن مدفوع باریک خواهد شد. باریک شدن تدریجی مدفوع می تواند یکی از علائم سرطان روده بزرگ باشد.
 
برای تشخیص این بیماری باید فرد تحت آزمایشات تخصصی، مانند کولونوسکوپی قرار گیرد.
 
اگر سرطان کولورکتال علت باریک شدن مدفوع باشد، ممکن است این علائم را نیز داشته باشید:
 
وجود خون در مدفوع یا روی آن
تغییر در عادات مدفوع مانند اسهال، یبوست یا بی اختیاری روده (نشت مدفوع)
کم خونی
درد شکم یا نفخ
کاهش وزن بی دلیل
استفراغ
درمان سرطان روده بزرگ شامل جراحی ، اشعه و شیمی درمانی است .
 
بیشتر بخوانید : سرطان روده بزرگ چیست و چه علائمی دارد؟
 
سرطان مقعد
یکی دیگر از علت های کمتر شایع باریک شدن مدفوع، سرطان مقعد است. این سرطان از مقعد شروع می شود و تا قسمت خارجی راست روده یا همان مقعد گسترش می یابد. تغییر شکل مدفوع و باریک شدن آن می تواند در اثر سرطان مقعد باشد.
 
علت این سرطان ابتلا به عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) است.
 
اگر سرطان مقعد علت باریک شدن مدفوع باشد، ممکن است این علائم را نیز داشته باشید:
 
درد
خونریزی یا خارش در راست روده
ترشحات عجیب رکتوم
لمس برآمدگی هایی در اطراف دهانه مقعد  
تورم گره های لنفاوی 
سرطان مقعد معمولاً با جراحی ، اشعه و شیمی درمانی درمان می شود.

آیا تنبلی چشم بزرگسالان قابل درمان است؟

 تنبلی چشم در بزرگسالان به معنی عدم دید طبیعی می باشد، این بیماری معمولاً در سنین کودکی رخ میدهد اما ممکن است بزرگسالان را نیز درگیر نماید، نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است، قابلیت درمان این اختلال در بزرگسالان همانند کودکان می باشد. روش های درمانی مختلفی برای این مشکل پیش بینی شده است که در ادامه به بحث در مورد آن ها می پردازیم:

تنبلی چشم در بزرگسالان

تنبلی چشم بزرگسالان

تنبلی چشم یا آمبلیوپی به اختلال در بینایی و یا ضعف چشم اطلاق می شود، این اختلال در حدود 3% از افراد مشاهده شده، و معمولاً یک چشم هر فرد را درگیر می نماید. این بیماری موجب انحراف چشم به سمت داخل و یا خارج می شود.انحراف چشم یا عدم شفافیت در بینایی موجب میشود که مغز چشم سالم را برای دیدن انتخاب نماید در نتیجه دید چشم بیمار بعد از مدتی به خاموشی می گراید. به بیانی دیگر می توان گفت تنبلی چشم در بزرگسالان شرایطی است که چشم و مغز به درستی با هم همکاری نکرده و قدرت بینایی را کاهش می دهند، در این اختلال مغز، تصویر حاصل از چشم سالم را بر دیگری ترجیح می دهد. افزایش سن تاثیری در روند درمان تنبلی چشم در بزرگسالان ندارد بلکه ممکن است در مواردی  آن را دشوار نماید و یا درمان به طور کامل انجام نپذیرد.

ویژن تراپی مجموعه تمرین هایی است که زیر نظر اپتومتریست و ارتوپتیست صورت گرفته و هدف از آن، درمان تنبلی چشم، انحراف چشم، دوبینی و … می باشد.

 

علت ابتلا به این مشکل

این اختلال ناشی از علت های مختلفی روی می دهد که از جمله آنها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

عیوب انکساری : دوربینی ، نزدیک بینی ، آستیگماتیسم ( نقص روی سطح چشم)

انحراف چشم : لوچی،استرابیسم ( عدم تعادل در ماهیچه های چشم)

عدم شفافیت در مسیر بینایی : آب مروارید، کدورت قرینه، افتادگی پلک

علائم تنبلی چشم بزرگسالان

علائم تنبلی چشم بزرگسالان

علائم ابتلا به تنبلی چشم در بزرگسالان به این شرح است:

عدم هماهنگی در عملکرد هر دو چشم

انحراف چشم ها به سمت داخل و یا خارج

دید عمقی ضعیف

دوبینی

ضعف بینایی

خستگی چشم

سردرد

بستن یکی از چشم ها

کج کردن سر

نتیجه غیر طبیعی در معاینات چشم

درمان تنبلی چشم در بزرگسالان

درمان تنبلی چشم بزرگسالان

درمان تنبلی چشم از اهمیت بالایی برخوردار است و روش های گوناگونی برای آن وجود دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم اما به یاد داشته باشید لازم است هرچه سریع تر جهت درمان تنبلی چشم در بزرگسالان اقدام کنید زیرا در غیر این صورت عواقب خطرناکی مانند از دست دادن کامل بینایی چشم، فرد را تهدید می کند. برخی از مهمترین روش های درمانی به این شرح است:

استفاده از عینک و لنز

لنز و عینک ها از طریق درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم به درمان مشکلات چشم و تنبلی چشم در بزرگسالان می پردازند. به علاوه لنز و عینک به دید واضح محیط و تصحیح  تشخیص فاصله اشیا از فرد کمک می نماید. استفاده از عینک  بهتر است همراه با قطره های تار کننده دید چشم سالم صورت گیرد تا در درمان تنبلی چشم در بزرگسالان موثر باشد.

 

ویژن تراپی

ویژن تراپی مجموعه تمرین هایی است که زیر نظر اپتومتریست و ارتوپتیست صورت گرفته و هدف از آن، درمان تنبلی چشم، انحراف چشم، دوبینی و … می باشد. این روش با استفاده از لنزهای تصحیح‌گر، برد های تمرینی و برنامه‌های کامپیوتری صورت می گیرد. این تمرینات علاوه بر قوی کردن عضلات چشم، توانایی و ادراک بینایی را افزایش داده و در رفع  اختلالات موجود در نحوه‌ی تحلیل تصاویر موثر است. این تمرینات باید در مدت زمان 6 تا 9 ماه انجام پذیرد تا شاهد نتیجه مطلوب حاصل از آن باشید.

 

بستن یک چشم

یکی از روش های ساده در درمان تنبلی چشم در بزرگسالان بستن یک چشم می باشد، در این روش میزان حد بینایی به  میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده و سن افراد مانعی برای این موضوع نخواهد بود.

 

انجام بازی

این روش بهتر از پوشاندن چشم برای بزرگسالان عمل می کند و با افزایش تمرکز بینایی چشم در یک نقطه مشخص  سعی در درمان ضعف چشم دارد، بازی هایی که با چیدمان اشکال و شکل ها سروکار دارند هر دو چشم را مجبور می کنند که به تنهایی مجبور به کار کردن شوند. این روش موجب می شود چشم ضعیف تر برای هماهنگی با چشم قوی تر خود را قوی تر نماید همچنین انعطاف مغز را برای استفاده از هر دو چشم افزایش خواهد داد.

 

تنبلی چشم با لیزیک و لازک

انجام این عمل یکی از بهترین روش ها برای رفع عیوب انکساری چشم و درمان تنبلی چشم است به خصوص اگر شخص قادر به استفاده طولانی مدت از عینک و لنز نمی باشد، می تواند از این روش برای رفع عیوب چشم خود استفاده نماید. ولی به یاد داشته باشید انجام این روش وابسته به نظر پزشک و مشورت با او می باشد.

 

جراحی

در صورتی که چشم دچار انحراف شده است عمل جراحی عضلات چشم می تواند در درمان تنبلی چشم در بزرگسالان موثر باشد، به علاوه اگر علت تنبلی چشم بیماری هایی نظیر آب مروارید باشد، باید با عمل جراحی آن را رفع نمود.

https://bichashk.com/blog/adult-amblyopia/

برای درمان شقاق چه بخوریم؟ معرفی بهترین رژیم غذایی

معمولاً وقتی برای درمان هر بیماری به پزشک مراجعه می کنید، رژیم غذایی خاصی را برای کنترل بیماری به شما معرفی می کند. مصرف این مواد غذایی یا رژیم، درمان قطعی نیست! اما می تواند در فرآیند بهبود موثر باشد و به کنترل علائم نیز تا حد زیادی کمک کند. در این صفحه خوراکی های مفید و ژیم غذایی موثر برای درمان شقاق را معرفی می کنیم.
بیماری شقاق یا فیشر نوع شایعی از بیماریهای مقعدی است که نرخ ابتلا به آن روز به روز در حال افزایش است. این بیماری یک ترک خوردگی عمیق در انتهای مقعد است که به شدت دردناک بوده و اغلب باعث خونریزی نیز میشود.


درمان قطعی این بیماری از طریق جراحی سنتی و لیزری امکان پذیر است. اما به دلیل عوارض مختلفی (مثل بی اختیاری در کنترل مدفوع) که جراحی سنتی به جای میگذاشت، چند سالی است که انجام آن متوقف شده و به صفر رسیده است. لیزر شقاق روش قطعی و موثر درمان این بیماری است که سرپایی و بدون درد یا خونریزی انجام میشود.
فیبر بخورید!
فیبر خوراکی
اصلی ترین علت بیماری شقاق، یبوست است. برای کنترل یبوست نیز باید فیبر مصرف کرد. پس بهترین رژیم غذایی برای درمان شقاق، رژیمی است که سرشار از فیبر باشد.

فیبر خوراکی ماده ای ضروری برای همه انسان ها است. فیبر ماده ای غذایی با پایه گیاهی است که در بدن انسان آنزیم مورد نیاز برای هضم آن ترشح نمیشود. در نتیجه این ماده با تجمع در روده حجم مدفوع را افزایش، و در کنترل یبوست موثر است.

میزان فیبر مورد نیاز برای فرد به تفکیک سن و جنسیت متفاوت است. اما به طور کلی هر فرد به طور متوسط به 30 الی 35 گرم فیبر در طول روز نیاز دارد.

میوه ها، سبزیجات و انواع غلات سرشار از فیبر هستند.

میوه های سرشار از فیبر:

آلو
انجیر
هندوانه
نارگیل
گلابی
پرتغال
انگور
سبزیجات سرشار از فیبر:

کدو
بروکلی
اسفناج
لوبیا سبز
کلم
هویج
حبوبات سرشار از فیبر:

لوبیا چشم بلبلی
نخود فرنگی
عدس
لوبیا چیتی
لوبیا قرمز
غلات سرشار از فیبر :

جو
گندم
آب بنوشید!
نوشیدن آب
یکی از راه هایی که میتوانید به کمک آن یبوست را درمان نمود، نوشیدن آب و مایعات به میزان کافی است. آب می تواند به نرم کردن مدفوع کمک کند. سعی کنید، حداقل 8 لیوان آب در طول روز بنوشید.

مواد معدنی
منیزیم : این ماده معدنی می تواند در حفظ آب در روده ها موثر باشد. منیزیم خاصیت ملینی دارد. انواع آجیل ها مثل بادام، بادام هندی، بادام زمینی و کشمش حاوی مقادیر زیاد منیزیم هستند. از منابع گیاهی منیزیم نیز می توانیم به اسفناج، آووکادو، سیب زمینی و موز اشاره کنیم. سویا و نان گندم نیز حاوی منیزیم هستند.
ویتامین سی : مصرف این ویتامین می تواند در بهبود التهاب موثر باشد و به درمان زخم نیز کمک کند. انواع مرکبات حاوی ویتامین سی هستند.
ملین ها
ملین ها هم به صورت دارو یافت میشوند و هم میتوان آنها را به صورت طبیعی دریافت کرد. ملین ها عملکرد های متفاوتی دارند، اما در نهایت همگی به درمان یبوست کمک می کنند. از ملین های طبیعی می توانیم به پسلیوم اشاره کنیم.

برای مصرف داروهای ملین با پزشک مشورت کنید. زیرا مصرف طولانی مدت این دارو همراه با عوارض خواهد بود.

رژیم غذایی برای درمان شقاق
در ادامه یک رژیم غذایی موثر را به شما معرفی می کنیم.

وعده صبحانه
سعی کنید در وعده صبحانه نکات زیر را رعایت نمایید:

بهتر است از آب میوه ها به جای چای و قهوه و نسکافه استفاده کنید. نوشیدنی های حاوی کافئین می توانند وضعیت یبوست را تشدید کنند.
اگر یبوست دارید، می توانید در وعده صبحانه میوه بگنجانید. میوه ها نقش موثری در برطرف کردن یبوست دارند.
مصرف نان سبوس دار و غلات برای صبحانه گزینه بسیار خوبی هستند.
مصرف نان سفید را به طور کامل متوقف کنید. بهتر است، برشتوک، کورن فلکس و نان سبوس دار را جایگزین کنید.
استفاده از شیر در وعده صبح نیز توصیه میشود.
ناهار و شام
سعی کنید در وعده نهار و شام نکات زیر را رعایت نمایید:

مصرف برنج را به حداقل کاهش دهید و یا آن را به طور کامل حذف کنید.
سیب زمینی آب پز و نان سبوس دار و حبوبات گزینه های مناسبی هستند.
مصرف غذاهای چرب و فست فود را متوقف کنید.
مصرف سبزیجات و سالاد را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
خوراکی های مضر برای درمان شقاق
گوشت قرمز : زیاده روی در مصرف گوشت قرمز می تواند یبوست را تشدید کند.
غذاهای چرب : چربی های اشباع می توانند یبوست را تشدید کنند. به جای آن می توانید روغن کنجد و زیتون را جایگزین کنید.
نمک : زیاده روی در مصرف نمک ها، باعث کم آبی بدن میشود.
کافئین : مصرف انواع نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه را برای مدتی متوقف کنید، این خوراکی باعث تشدید یبوست میشوند.
محصولات لبنی : اغلب محصولات لبنی یبوست را تشدید می کنند و مصرف آنها توصیه نمیشود.

درمان کیست مویی با لیزر و بدون عمل جراحی در تهران

 درمان کیست مویی با لیزر و بدون عمل جراحی در تهران

وقتی پوستی در اثر عواملی مانند زیاد نشستن دچار سایش می شود، مو به داخل باز می گردد. برگشت مو نیز به تجمع عفونت و ایجاد کیست می انجامد. کیست ایجاد شده یا حفره عفونی با هیچ درمان خانگی و گیاهی برطرف نمیشود. در ضمن دارویی نیز برای از بین بردن آن وجود ندارد.

یک راه درمان، تخلیه کامل این کیست با جراحی است. جراحی این بیماری در بیمارستان و تحت بیهوشی انجام میشود. در طی آن پزشک حفره ایجاد شده را با تیغ جراحی برش داده و کامل تخلیه می کند. سپس بسته به نوع جراحی موضع را بخیه زده و یا به همان شکل رها می کند تا از درون ترمیم شود.

امروزه جراحی به ندرت انجام میشود. زیرا ممکن است بعد از جراحی بیمار درد شدیدی را احساس کند و یا زخم جراحی عفونت کرده و یا حتی عود کند. از طرفی پزشکان نیز عمل جراحی را تایید نمی کنند. زیرا به دلیل خطر عود بیماری از نتایج این درمان راضی نیستند.

چند سالی است که تکنولوژی لیزر جایگزین جراحی شده است. لیزر هیچ یک از مشکلات و عوارض جراحی را ندارد. همچنین امکان درمان کیست مویی بدون جراحی و بدون درد و خونریزی فراهم شده است.

عمل یا درمان کیست مویی با لیزر چیست؟
عمل لیزر کیست مویی یعنی به جای استفاده از تیغ جراحی از اشعه لیزر برای برش بافت استفاده کنند. لیزر موجب میشود، پوست شما آسیب کمتر آسیب ببیند. بیمار در طی لیزر درمانی درد و خونریزی احساس نمی کند. حتی بعد از عمل هم بیماران دچار درد یا سایر عوارض نمیشوند.

همچنین این تکنولوژی به علت دقت بالا به طور کامل کیست را تخلیه می کند. بنابراین احتمال عود مجدد بیماری وجود ندارد.

از طرفی لیزر آسیب کمتری به جای می گذارد. و چون بعد از انجام آن جای زخم ها روی پوست نمی ماند، در میان خانم ها از محبوب بیشتری برخوردار است.

برای درمان کیست مویی با لیزر به چند ساعت زمان نیاز دارید. زیرا این درمان در کمتر از یک ساعت انجام شده و پس از آن می توانید به منزل و یا حتی محیط کار خود باز گردید. از آنجایی که لیزر بدون نیاز به بیهوشی انجام میشود، وجود همراه نیز برای شما الزامی نیست.

دریافت نوبت ویزیت
کارشناسان ما در کلینیک عابدیان اماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با
نحوه درمان کیست مویی با لیزر، هزینه ها و … هستند.

02186084961
مزایای لیزر کیست مویی
درمان سریع و سرپایی
بدون ایجاد درد و بدون خونریزی
درمان قطعی و تضمینی
مقرون به صرفه
بدون به جای ماندن جای زخم
ترمیم سریع تر بافت ها و دوره نقاهت کوتاه تر
بدون نیاز به انجام آزمایشات خاص و بستری در بیمارستان
بدون نیاز به دریافت بیهوشی
بدون ایجاد عوارض ناخوشایند پس از درمان
جراحی کیست مویی با لیزر
مراقبت های بعد از آن
مراقبت های پس از عمل کیست مویی با لیزر شامل مراقبت از زخم برای ترمیم سریع تر آن است. رعایت نکات زیر می تواند به شما در درمان سریع تر کمک کند.

از بین بردن موهای زائد نقشی اساسی در درمان دارد. اگر هنگامی که هنوز موضع جراحی ترمیم نشده، موهای اطراف آن به داخل زخم نفوذ کند. مجددا عفونت ایجاد شده و بیماری عود می کند. برای جلوگیری از این امر لازم است موهای زائد اطراف زخم را از بین ببرید.
استراحت و مراقبت از زخم،
بهتر است، برای نشستن از بالشهای نرم دوناتی شکل کمک بگیرید.
مصرف میوه ها دارای ویتامین ث مثل کیوی و پرتقال می توانند به ترمیم سریعتر زخم کمک کنند.
حفظ بهداشت موضع عمل و تعویض منظم پانسمان های آن
مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت
استفاده از توالت فرنگی برای جلوگیری از آسیب دیدن زخم
پرهیز کردن از لباسهای تنگ و چسبان یا با الیاف غیر طبیعی
هزینه عمل جراحی کیست مویی با لیزر
هزینه عمل کیست مویی با لیزر بسته به عوامل مختلفی تعیین میشود. وسعت بیماری، مرکز درمانی، نوع لیزر، دستمزد پزشک جراح و …. سایر عوامل می توانند این هزینه را تغییر دهند. به همین جهت امکان اینکه بگوییم دقیقا هزینه لیزر چقدر است، وجود ندارد.

اما اگر می خواهید در رابطه با هزینه ها اطلاعات بیشتری داشته باشید، می توانید از طریق شماره تماسها با ما در ارتباط باشید و یا برای معاینه حضوری اقدام کنید. اگر از شهر های دیگری مراجعه می کنید، نگران نباشید، زیرا امکان معاینه و درمان در یک روز فراهم شده است.
http://memari251.rzb.ir/Forum/Post/802

ارسال‌ها : 11 عضویت: 19 /5 /1399 بهترین کلینیک و دکتر جراح متخصص فیستول در تهران

 بهترین کلینیک و دکتر جراح متخصص فیستول در تهران


فیستول مقعدی بیماری به شدت دردناک و آزار دهنده ای است. احساس درد شدید در اطراف مقعد، ترشحات عفونی، خونریزی و از همه مهمتر بوی نامطبوع ناشی از ترشحات، باعث شده تا بیمار حس بدی نسبت به خودش داشته باشد. اما نیازی به نگرانی نیست. خوشبختانه بیماری فیستول را می توان برای همیشه درمان کرد.دلایل ایجاد فیستولفیستول در ابتدا بصورت جوش یا آبسه عفونی می باشد. چرک یا عفونتی که برای مدتی طولانی در روده وجود دارد، به مرور راه خود را به سمت پوست باز می کند و باعث ایجاد این تونل میشود. بیماریهای التهابی روده، آبسه های درمان نشده، بیماری مقاربتی از مهمترین علت های این بیماری به شمار می روند. بر طبق آمار، بیشتر از 50% موارد آبسه، در طی مدتی کوتاه به فیستول تبدیل می شوند. علائمتبدرد شدیدقرمزی و التهاب اطراف زخممشاهده یک برآمدگی شبیه به سوراخ عمیقترشحات عفونی یا خون و آبسه های متعددمتاسفانه فیستول با دارو، پماد و سایر روشها قابل درمان نیست. تنها راه برای رهایی از این بیماری جراحی است. البته جراحی را می توان به روش سنتی و یا لیزر درمانی انجام دهید. اگر تفاوت این دو روش را نمی دانید، پیشنهاد می کنیم، صفحه مقایسه جراحی سنتی و لیزر فیستول مقعدی را مطالعه کنید. از مزیت های لیزر میتوانیم به این موارد اشاره کنیم: لیزر در کمتر از نیم ساعت انجام میشود.سرپایی است و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.بدون درد یا خونریزی است.نسبت به جراحی سنتی دوره نقاهت کوتاه تری دارد.درمان قطعی است و بدون ایجاد عوارضی مانند عفونتاز نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.خطر ابتلا به اختیاری در کنترل مدفوع وجود ندارد.نیاز به تزریق داروهای مضر بیهوشی نیست.برای درمان فیستول به چه دکتری مراجعه کنیم؟قبل از هر چیز باید بگوییم، علائم بیماری فیستول را هرچند خفیف، جدی بگیرید و سریعاً برای درمان اقدام کنید. زیرا هر چقدر بیماری دیرتر درمان شود، عفونت آن گسترش یافته و حتی تعداد مسیر های فیستول هم بیشتر میشود. اگر فیستول درمان نشود چه عوارضی دارد؟ اگر چند روز از شروع علائم بیماری گذشته و این احتمال را می دهید که دچار فیستول هستید، می توانید برای تشخیص قطعی از پزشک عمومی، متخصص داخلی یا متخصص گوارش کمک بگیرید. این پزشکان نمی توانند با دارو بیماری شما درمان کنند. پس اگر تشخیص فیستول بدهند، بیمار را به متخصص جراحی ارجاع می دهند. برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، به جای اینکه به چند دکتر مراجعه کنید تا در آخر متخصص جراح را به شما پیشنهاد دهند. می توانید از ابتدا از جراح عمومی کمک بگیرید. جراحی می تواند به معاینه، تشخیص و درمان بیماری بپردازد و شما را از عوارض جراحی سنتی آگاه کند. در جدول زیر به تفکیک پزشکان و تخصصان آنها در تشخیص، معاینه و درمان بیماری اشاره کردیم: تخصص تشخیص و معاینه درمان عمومی ✓ ✕ داخلی ✓ ✕ گوارش ✓ ✕ جراح ✓ ✓ پوست ✕ ✕بهترین جراح فیستول چه ویژگی هایی دارد؟اولین قدم برای درمان این بیماری انتخاب یک پزشک حاذق است. این انتخاب شما ارتباطی مستقیم با نتیجه ی درمان دارد. در مواردی مشاهده شده، فیستول با روشهای غیر اصولی جراحی شده که در نتیجه ی آن بیمار با شکایت از بی اختیاری در کنترل مدفوع، عفونت و یا عود مجدد فیستول به ما مراجعه کرده است. بر اساس تجربه، به شما پیشنهاد می کنیم، هنگام انتخاب متخصص فیستول نکات زیر را مد نظر قرار دهید: پزشکی را انتخاب کنید که در درجه اول تخصص و در درجه دوم تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد. یعنی حتما قبلا به دفعات این بیماری را درمان کرده و نتیجه ی مثبت گرفته است.اگر این امکان برای شما وجود دارد، از بیمارانی که قبلا توسط این پزشک درمان شده اند، تحقیق کنید.مطمئن شوید که پزشک بهترین درمان را برای شما انتخاب کرده و به دانش روز در زمینه درمان بیماری ها مسلط است. کار با تجهیزات تخصصی لیزر به این سادگی ها نیست و به تبحر خاصی نیاز دارد.پزشکی را برای درمان انتخاب کنید، که زمان کافی برای رسیدگی به شما را داشته باشد، اگر قرار باشد، درمان به چند ماه آینده موکول شود، عفونت فیستول در طی این مدت پیشرفت کرده و درمان پیچیده تر خواهد شد. معمولاً بیمارستان ها برای چند ماه آینده وقت جراحی را تعیین می کنند که این موضوع به شدت به ضرر بیمار خواهد بود.بهتر است درمان لیزری را انتخاب کنید، زیرا برای جراحی سنتی باید چند روز در بیمارستان بستری شوید و درمان با این روش همراه با ریسک بی اختیاری در کنترل مدفوع و عفونت شدید است.چرا کلینیک دکتر عابدیان را پیشنهاد می کنیم؟این مجموعه یکی از بهترین کلینیک های لیزر در ایران است که به صورت تخصصی در زمینه درمان بیماریهای نشیمنگاهی مانند فیستول، بواسیر، کیست مویی و شقاق با لیزر فعالیت دارد.دکتر بیژن عابدیان، پزشک این کلینیک با بیش از 20 سال سابقه در درمان بیماریهای نشیمنگاهی، توانسته هزاران جراحی موفق را در کارنامه کاری خود، به ثبت برساند. از مزایای درمان بیماری فیستول در این مرکز می توانیم به این موارد اشاره کنیم:منبع 

درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر، بدون عمل جراحی و قطعی

 

درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر با لیزر

 

بواسیر یا هموروئید بیماری بسیار شایعی است که حداقل نیمی از مردم در طول زندگی حداقل یکبار به این بیماری دچار میشوند. این بیماری می تواند در هر سنی مشاهده شود، ولی در سن 20 تا 50 سالگی بیشتر شایع است. اگرچه بواسیر بیماری ناخوشایند و دردناکی است، اما به راحتی قابل درمان هست و همچنین با اصلاح سبک زندگی و خوراک قابل پیشگیری می باشد. از آنجا که بواسیر به طور کلی با گذشت زمان بدتر می شود، پزشکان پیشنهاد می کنند که به محض مشاهده علائم اولیه باید تحت درمان بواسیر قرار بگیرد.

بواسیر یا هموروئید چیست؟ به متورم شدن سیاهرگ ها در ناحیه مقعد گفته میشود. بسته به این اینکه سیاهرگ متورم شده داخل مقعد است و یا خارج از آن، بیماری به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم میشود.

علت چیست؟

هر عاملی که فشار بسیار زیادی به مقعد وارد کند، می تواند علت این بیماری باشد. شایع ترین علت نیز همان یبوست مزمن است زیرا در این صورت فرد مبتلا مجبور میشود، برای رفع مدفوع فشار بسیار زیادی را به این موضع وارد کند. سایر علل به این شرح است:

یبوست مزمن

بارداری و زایمان

کهولت سن

اسهال

نشستن طولانی مدت

بلند کردن اجسام سنگین

رابطه مقعدی

چاقی و ژنتیک

علائم هموروئید

علائم و نشانه های آزار دهنده این عارضه موجب شده بیماران خیلی سریع به وجود این توده خوش خیم ولی دردناک در مقعد پی ببرند. برخی از مهمترین علائم عبارتند از :

خونریزی

درد به خصوص هنگام دفع مدفوع

سوزش و خارش در ناحیه مقعد

توده های بیرون زده از مقعد

لمس توده های متورم در اطراف عضله مقعدی

عمل بواسیر با لیزر هموروئید

درمان بواسیر با لیزر

همانطور که اشاره شد، در این بیماری سیاهرگ های مقعد تحت فشار قرار میگیرند و گشاد یا متورم میشوند. این وضعیت ممکن است تا جایی پیشروی کند که زائده هایی گوشتی از مقعد خارج شوند و حتی دریچه مقعد را مسدود کنند. متاسفانه هیچ دارویی و یا درمان خانگی نمی تواند به طور کامل این تورم را از بین ببرد تا رگ به حالت اولیه برگردد. بنابراین تنها راه پیش رو این است که این بافت یا زائده ایجاد شده را بریده و از مقعد خارج کنند.

در گذشته برای برداشتن این زائده ها از تیغ جراحی استفاده میشد که مشکلات خونریزی، بیهوشی و دوران نقاهت طولانی مدت را بهمراه داشت. با ورود تکنولوژی لیزر به دنیای پزشکی، روش های نوینی برای جراحی و درمان بسیاری از بیماری ها ابداع شد که درمان بواسیر با لیزر یکی از روش ها می باشد که با استقبال و رضایت دکتر و بیمار بهمراه است.

برای درمان قطعی بواسیر با لیزر به کمتر از نیم ساعت زمان نیاز داریم. در طول عمل بیمار را بیهوش نمی کنند و از بی حسی موضعی برای آرامش خاطر استفاده شود.

برای انجام جراحی هموروئید با لیزر باید بر روی شکم دراز کشید، و پرستار بیمار را آماده کرده و موضعی که قرار است تحت درمان با لیزر قرار گیرد را باز گذاشته و نواحی دیگر را با پارچه می پوشاند.

بعد از عمل نیازی به بستری نیست و بیمار در همان روز مرخص میشود. حتی بازگشت او به محیط کار نیز مشکلی ندارد. با توجه به اینکه لیزر همزمان با برداشتن زائده جلوی خونریزی را میگیرد نیاز به تعویض پانسمان هم نمی باشد.

مزایای عمل لیزر بواسیر

مزیت ها و ویژگی های متعدد تکنولوژی لیزر، موجب شده امروزه اغلب درمان ها از جراحی چشم تا عمل قلب با این روش انجام شوند و درمان این بیماری نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ضمن مزایای متعدد لیزر نسبت به جراحی موجب شده جایگزین بسیار مناسبی برای آن باشد. شاید اگر شما نیز با این مزیت ها آشنا شوید، این گفته را تایید کنید:

 • درمان سریع کمتر از نیم ساعت
 • درمان سرپایی و بدون نیاز به بستری
 • بدون درد و خونریزی
 • درمان قطعی (با کمترین میزان بازگشت بیماری)
 • بهبودی سریع و نقاهت کوتاه مدت
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • بدون نیاز به پانسمان و مراقبتهای بعدی
 • مناسب برای درمان بواسیر داخلی و خارجی

ویرگول

درمان کیست مویی با لیزر و بدون عمل جراحی در تهران - کلینیک عابدیان

 قبل از بررسی درمان کیست مویی میخواهیم شما را با این بیماری آشنا کنیم. کیست مویی مقعدی یا سینوس پیلونیدال کیسه ای روی پوست است که در آن مو وجود دارد. این کیست می تواند به شکل یک سوراخ روی پوست دیده شود. اما در صورت تجمع چرک روی سطح پوست برآمدگی ایجاد می کند.

پزشکان دقیقا نمی دانند چه چیزی باعث این بیماری شده است. اما از آنجایی که بیشتر در مردان جوان مشاهده می شود. بیماری را با سبک زندگی و کم تحرکی در ارتباط می دانند.

علائم این بیماری شامل درد، خونریزی، التهاب و متورم شدن اطراف مقعد، مشاهده آبسه و یک یا چند سوراخ روی پوست است. در ادامه به معرفی راه های درمان کیست مویی می پردازیم:

درمان کیست مویی بدون جراحی امکان پذیر است؟
وقتی پوستی در اثر عواملی مانند زیاد نشستن دچار سایش می شود، مو به داخل باز می گردد. برگشت مو نیز به تجمع عفونت و ایجاد کیست می انجامد. کیست ایجاد شده یا حفره عفونی با هیچ درمان خانگی و گیاهی برطرف نمیشود. در ضمن دارویی نیز برای از بین بردن آن وجود ندارد.

یک راه درمان، تخلیه کامل این کیست با جراحی است. جراحی این بیماری در بیمارستان و تحت بیهوشی انجام میشود. در طی آن پزشک حفره ایجاد شده را با تیغ جراحی برش داده و کامل تخلیه می کند. سپس بسته به نوع جراحی موضع را بخیه زده و یا به همان شکل رها می کند تا از درون ترمیم شود.

امروزه جراحی به ندرت انجام میشود. زیرا ممکن است بعد از جراحی بیمار درد شدیدی را احساس کند و یا زخم جراحی عفونت کرده و یا حتی عود کند. از طرفی پزشکان نیز عمل جراحی را تایید نمی کنند. زیرا به دلیل خطر عود بیماری از نتایج این درمان راضی نیستند.

چند سالی است که تکنولوژی لیزر جایگزین جراحی شده است. لیزر هیچ یک از مشکلات و عوارض جراحی را ندارد. همچنین امکان درمان کیست مویی بدون جراحی و بدون درد و خونریزی فراهم شده است.

عمل یا درمان کیست مویی با لیزر چیست؟
عمل یا درمان کیست مویی با لیزر
عمل لیزر کیست مویی یعنی به جای استفاده از تیغ جراحی از اشعه لیزر برای برش بافت استفاده کنند. لیزر موجب میشود، پوست شما آسیب کمتر آسیب ببیند. بیمار در طی لیزر درمانی درد و خونریزی احساس نمی کند. حتی بعد از عمل هم بیماران دچار درد یا سایر عوارض نمیشوند.

همچنین این تکنولوژی به علت دقت بالا به طور کامل کیست را تخلیه می کند. بنابراین احتمال عود مجدد بیماری وجود ندارد.

از طرفی لیزر آسیب کمتری به جای می گذارد. و چون بعد از انجام آن جای زخم ها روی پوست نمی ماند، در میان خانم ها از محبوب بیشتری برخوردار است.

برای درمان کیست مویی با لیزر به چند ساعت زمان نیاز دارید. زیرا این درمان در کمتر از یک ساعت انجام شده و پس از آن می توانید به منزل و یا حتی محیط کار خود باز گردید. از آنجایی که لیزر بدون نیاز به بیهوشی انجام میشود، وجود همراه نیز برای شما الزامی نیست.

مزایای لیزر کیست مویی
درمان سریع و سرپایی
بدون ایجاد درد و بدون خونریزی
درمان قطعی و تضمینی
مقرون به صرفه
بدون به جای ماندن جای زخم
ترمیم سریع تر بافت ها و دوره نقاهت کوتاه تر
بدون نیاز به انجام آزمایشات خاص و بستری در بیمارستان
بدون نیاز به دریافت بیهوشی
بدون ایجاد عوارض ناخوشایند پس از درمان
جراحی کیست مویی با لیزر

مراقبت های بعد از آن
مراقبت های پس از عمل کیست مویی با لیزر شامل مراقبت از زخم برای ترمیم سریع تر آن است. رعایت نکات زیر می تواند به شما در درمان سریع تر کمک کند.

از بین بردن موهای زائد نقشی اساسی در درمان دارد. اگر هنگامی که هنوز موضع جراحی ترمیم نشده، موهای اطراف آن به داخل زخم نفوذ کند. مجددا عفونت ایجاد شده و بیماری عود می کند. برای جلوگیری از این امر لازم است موهای زائد اطراف زخم را از بین ببرید.
استراحت و مراقبت از زخم،
بهتر است، برای نشستن از بالشهای نرم دوناتی شکل کمک بگیرید.
مصرف میوه ها دارای ویتامین ث مثل کیوی و پرتقال می توانند به ترمیم سریعتر زخم کمک کنند.
حفظ بهداشت موضع عمل و تعویض منظم پانسمان های آن
مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت
استفاده از توالت فرنگی برای جلوگیری از آسیب دیدن زخم
پرهیز کردن از لباسهای تنگ و چسبان یا با الیاف غیر طبیعی

https://www.balatarin.com/permlink/2021/5/26/5582269

صفحه قبل 1 صفحه بعد